Autor:
Külli Kalamees-Pani

Seenenädalal räägime seente mitmekesisusest

Uuendatud 30.08.2023: seeneretke kohad on täis.

Sügise hakul tähistame traditsioonilist seenenädalat, mis toimub 6.–9. septembrini. Taaskord avastame seente salapärast maailma retkel ja värvikireval seenenäitusel.

Image
Seenenädala kava

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia seenenädalal toimub mitmesuguseid üritusi.

Kolmapäeval, 6. septembril kl 18 räägib bioloog ja loodushariduse koordinaator Külli Kalamees-Pani loodusõhtul „Seente mitmekesisus“ seentest ning tutvustab seeneriigi elurikkust, seente tunnuseid, mürgiseid ja söödavaid seeneliike. Loodusõhtul osalemine maksab 3 eurot.

Neljapäeval, 7. septembril kl 10–15 sõidame metsa seeneretkele koos mükoloog Külli Kalamees-Paniga. Retkel õpime tundma ja kogume näitusele seeni. Osalejad saavad uusi teadmisi ja võimaluse esitada retkejuhile küsimusi. Seeneretkele saab registreeruda telefonil 737 6076 või e-posti aadressil loodusmuuseum@ut.ee. Pilet maksab täiskasvanutele 15 eurot ja lastele 8 eurot. Väljasõit on hommikul kl 10 Tartu Ülikooli loodusmuuseumi eest (Vanemuise 46, Tartu).

Reedel ja laupäeval, 8. ja 9. septembril kl 10–18 on kõigil huvilistel võimalik Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seminarialal külastada seenenäitust, kus saab tutvuda sügisseentega: kännuseente ja sirmikute, mamplite, puravike, riisikatega ning isegi väga mürgiste kärbseseentega. Näitusel on seente juures kirjas teave nende söödavuse ja mürgisuse kohta. Näituse koostavad ja seeni määravad mükoloogid Irma Zettur ja Külli Kalamees-Pani ning Tartu Ülikooli loodusmuuseumi meeskond. Vastatakse kõigile seeni puudutavatele küsimustele ja jagatakse seeneinfot. Näitusele on oodatud ka külastajate leitud seened. Näitust ja loodusmuuseumi saab külastada sooduspiletiga, mis makstab täiskasvanutele 4 eurot, lastele ja seenioridele 2 eurot.

Lisaks on seenenädala jooksul avatud Tartu Ülikooli botaanikaaia puuseente rada. Kõik seenehuvilised on oodatud osa võtma.

Seenenädalat aitab korraldada SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

teadlaste öö

29. septembril on kõik huvilised oodatud teadlaste ööle

Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Loodusluuleõhtu ürituste sarja kolmanda hooaja avab luuletaja Mehis Heinsaar

Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ootab huvilisi 30. septembril Lahemaa loodusretkele