Autor:
Külli Kalamees-Pani

Seenenädal: seenenäitusele on oodatud külastajate leitud seened

Sügise hakul tähistame traditsioonilist seenenädalat, mis toimub 6.–9. septembrini. Taas kord avastame seente salapärast maailma värvikireval seenenäitusel. 
 
Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed korraldab traditsioonilist seenenädalat septembri alguses. Reedel, 8. septembril ja laupäeval, 9. septembril kell 10–18 on avatud Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seminarialal seenenäitus, kus saab tutvuda sügisseentega: kännuseente ja sirmikute, mamplite, puravike, riisikatega kuni väga mürgiste kärbseseenteni välja. Näitusel on seened eksponeeritud koos söödavuse ja mürgisuse teabega.   

Seenenäituse koostavad ja seeni määravad mükoloogid Irma Zettur ja Külli Kalamees-Pani ning Tartu Ülikooli loodusmuuseumi meeskond. Näitusel vastatakse kõigile seeni puudutavatele küsimustele ja jagatakse seeneinfot. Näitusele on samuti oodatud külastajate leitud seened. Seenenäituse ja loodusmuuseumi külastamine on sooduspiletiga: täiskasvanutele 4 eurot, lastele ja seenioridele 2 eurot.  

Lisaks on seenenädala jooksul avatud Tartu Ülikooli botaanikaaias puuseente rada. Kõik seenehuvilised on oodatud seenenädalast osa võtma.  

Seenenädalat aitab korraldada SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. 
 

teadlaste öö

29. septembril on kõik huvilised oodatud teadlaste ööle

Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Loodusluuleõhtu ürituste sarja kolmanda hooaja avab luuletaja Mehis Heinsaar

Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ootab huvilisi 30. septembril Lahemaa loodusretkele