Autor:
Silvia Luik

18. novembril tähistame akadeemilise pärandi päeva

Kolmapäeval, 18. novembril tähistab loodusmuuseum ja botaanikaaed koos teiste Tartu Ülikooli mäluasutustega akadeemilise pärandi päeva, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu nii materiaalsele kui ka mittemateriaalsele pärandile.

Tartu Ülikooli mäluasutused – muuseum, loodusmuuseum ja botaanikaaed ning raamatukogu – lõid Uueturu ja Küüni tänava nurgale installatsiooni, et tähistada 18. novembril peetavat akadeemilise pärandi päeva ning juhatada nädala jooksul tartlasi ja linna külalisi rikkaliku ja põneva akadeemilise pärandi juurde. Linnaruumi paigutatud installatsiooniga soovitakse tähelepanu suunata ülikooli mäluasutustes hoiul olevale rikkalikule pärandile ning tutvustada toredate faktide kaudu ülikooli muuseumi, loodusmuuseumi ja botaanikaaeda ning raamatukogu.

Akadeemiline pärand on ülikooliga seotud inimesed ning nende mõtted ja teadustööd, ülikooli hooned, esemed ja traditsioonid. Ülikool on mõjutanud märkimisväärselt seda, mida ja kuidas me koolis õpime, kuidas on kujunenud Eesti ühiskonna- ja kultuurielu ning milline on Tartu linn. Seega peegeldub akadeemiline pärand meie kõigi elus ja tegemistes. Ülikooli mäluasutustel on aga tähtis roll selle hoidja ja tutvustajana.

Akadeemilise pärandi päeva algatajaks on Euroopa akadeemilise pärandi võrgustik Universeum. Käesoleval, keerulisel pandeemiast tingitud järskude ja drastiliste sotsiaalsete muutuste ja ebakindlusega täidetud aastal kutsub Universum lisaks tavapärasele akadeemilise pärandi päeva tähistamisele kaasa lööma ka sotsiaalmeedia kampaanias jagades ühte objekti muuseumikogust, mis on seotud üleilmse kriisi, ohtude ja inimese leidlikkusega. Uuri Tartu Ülikooli loodusmuuseumi facebooki ja instagrami kontot!

Head akadeemilise pärandi päeva!

Tudengipaar botaanikaaias

Tartu Ülikooli muuseumite välinäitus Tallinnas Tammsaare pargis

Lapsed mängivad seebimullidega

Näituse „Looduse loor“ seebimullide töötuba lastele toimub 10. juulil

Loodusvaatlejad vaatlemas

Loodusvaatluste maratonil tehti ööpäevaga üle 10 000 loodusvaatluse