Madis Kasemaa

Botaanikaaias on avatud Tõnu Tamme orhideemaalide näitus

20. aprillini on Tartu Ülikooli botaanikaaia õppeklassis avatud Tõnu Tamme orhideemaalide näitus.

Tartu Ülikooli botaanikaaia õppeklassi seintele on üles seatud 17 maali orhideedest. Maalidel on kujutatud nii Eestis kasvavaid looduslikke orhideesid, nagu näiteks lehitu pisikäpp, kärbesõis, kahelehine käokeel, vööthuul-sõrmkäpp ja kaunis kuldking kui ka lähistroopikast ja troopikast pärit veenuseking ning kuuking.

Tõnu Tamm (1942-2021) oli eesti näitleja ja kunstnik, kes töötas näitlejana Noorsooteatris, Draamateatris, Nukuteatris ning näitejuhina rahvusooperis Estonia. Tal oli suur huvi maalimise ja looduse, eriti aga orhideede vastu. Tõnu Tamm on olnud ka Eesti Orhideekaitseklubi liige. Tema maaliõpetajaks on olnud kunstnik Edgar Valter. Tõnu Tamme orhideemaale on eksponeeritud peale Eesti ka Soomes, USA-s, Kanadas ja Austraalias.

Tõnu Tamme orhideemaalide näitus on Tartu Ülikooli botaanikaaia õppeklassis vaatamiseks avatud kuni 20. aprillini.

Näitust saab külastada kasvuhoone lahtiolekuaegadel botaanikaaia piletiga.

Mardikas

Huvipäev „Putukate ja ämblike kevad“

üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Aprillikuu loodusluuleõhtul esineb Sirel Heinloo