Kutsume koolinoori osalema Eesti vabariigi sünnipäeva kingituse taimevaramu loomises.

Sel sügiselsaab alguse Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ühekingituse– noorte koostatud„Eesti taimevaramu“– loomine. Kutsume7.-9. klasside õpilasi koos juhendajatega liituma kingituse tegijatega!

 

Noorte panus kingituse tegemisel on oma kodukandi taimede tundma õppimine ja herbaariumi koostamine. Niimoodi saame vabariigi juubeliks kaardistada Eesti botaanilisemitmekesisuse ning talletada selle digitaalselt elurikkuse andmebaasi. Lisaks saavadnooredteadustöö tegemise kogemuse ning teadmise, et nende panus aitab kaasa meie teadlaste tööle nüüd ja tulevikus.

 

Kingituse tegemisesosalevadnoorterühmadselguvad videokonkursi alusel. Pange kokku kuni 12 õpilasest ja kahest juhendajast koosnev rühmning saatke meile oma motivatsioonivideo. Video tegemisele võib läheneda loominguliselt: näiteks jutustage lugu oma piirkonnakõige eriskummalisemast taimest, rääkige, kuidas olete varasemalt taimedega tutvust teinud, või etendage lühisketš sellest, kuidas herbaariume koostama hakkaksite. Oluline on, et videost tuleks välja see,miks te soovite kingituse tegemises osaleda ning kuidas saate sellesse panustada.

 

Laadige video ülesYouTube’i keskkonda ning saatke link meile18. novembriks 2016. Tutvuge eelnevalt ka videokonkursi tingimustega: http://www.natmuseum.ut.ee/et/content/kandideerimistingimused.Detsembri lõpuks selgitame rahvahääletusel välja 15 motiveerituimat noorterühmaning asume koos kingitust tegema.

 

Videokonkursil välja valitudnoorterühmadejuhendajatele korraldamekoolituse ning anname stardipaketid herbaariumide koostamiseks. Sellele järgneb noortel iseseisev töö taimi korjata ja herbaariumeid valmistada.Kogutud andmed ja herbaarlehed sisestatakse Eesti e-Elurikkuse portaali, kust neid saab vaadata, uurida ja tulevastel aastatel täiendada. Nii osalevad teie kool ja piirkonnale iseloomulikud taimed vabariigi 100. aastapäeva pidustustel, ja saavad osaks Eestilooduse uurimise rikkalikust ajaloost.Samuti valmibherbaariumidestavalik näitus, mis avatakse Tartu Ülikooli loodusmuuseumis.

 

„Eesti taimevaramu“ on Eesti vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud algatus, mis viiakse ellu koostöös KÜSKi ja EV100 korraldustoimkonnaga. Projekti „Eesti taimevaramu“viib läbi Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös Eesti Loodusmuuseumi, Eesti Maaülikooli, Keskkonnaameti ja Tallinna Botaanikaaiaga.

 

Ootame teid usinalt osalema!

 

Projekti ajakava:

18. november 2016 –videokonkurssi lõpptähtaeg

1.-18. detsember – videokonkursi rahvahääletus Tartu Ülikooli loodusmuuseumi Facebooki lehel

21. detsember 2016 – avaldatakse videokonkursi võitjad

märts-aprill 2017 – noorterühmadejuhendajate koolitamine

mai-august 2017 – noorterühmadeiseseisev herbaariumite koostamine

september-november 2017 – teadusasutused sisestavad kogutud info andmebaasidesse

november 2017 – tänuüritus osalejatele ning näituse avamine Tartu Ülikooli loodusmuuseumis

 

Info:

Kelli Hanschmidt

projektijuht

Tel 5393 8487

kelli.hanschmidt@ut.ee

www.natmuseum.ut.ee/et/eesti-taimevaramu

#koostöö #kultuur #õppimine
Loodusfestival toimub 7.–11. juunini.

Loodusfotograaf Urmas Tartes korraldab Loodusfestivali ajal fotokoolitust

#Tartu2024 #koostöö #kultuur
Loodusfestival toimub 7.–11. juunini.

Loodusfestival x Ööülikool: avalik salvestus „Elu aed on metsikult ilus“

#Tartu2024 #kultuur
Loodusfestival toimub 7.–11. juunini.

Loodusfestivali programm „Elu aed“ on avalik