Elen Kontkar

Lasteaiarühmade ja algklasside programmidele on broneerimine avatud

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös Vanemuise teatriga pakuvad põnevaid lasteprogramme, kus teatri Kollased Kassid võtavad koos lastega ette vahvaid seiklusi.

Vahel ei olegi nii lihtne teha vahet, mis on mängult ning mis päriselt. Teatris mängitakse iga päev ja nii nagu mänguski, on ka teatris omad reeglid. Vanemuise teatri väikses majas toimuvas teatritunnis õpime koos Kollaste Kassidega, kuidas on kombeks teatris käituda, tutvume saaliga, astume lavale ja piilume ka lava taha. Lapsed saavad lähedalt uudistada erinevaid teatri rekvisiite. Aga kuidas on päriselt? Loodusmuuseumi tunnis uurime päris loomariiki ja arutame, kuidas tuleks looduses käituda. Vaatame, millised loomad kõnnivad nagu baleriinid või kuidas näeb välja Eesti looduses elav „kollane kass“. Samuti püüame luustiku põhjal ette kujutada, milline näeb välja kääbusvaal. Paaristund „Mängult või päriselt“ on mõeldud lasteaialastele, mis toimub Vanemuine teatri väikses majas ja Tartu Ülikooli loodusmuuseumis. Broneerimisteave on leitav Tartu Ülikooli loodusmuuseumi kodulehel.

Külm ja soe, öö ja päev – kõik muutub pöörase kiirusega ja on meeldivalt pöörane. Lasteprogrammis „Pöörane Pööripäev“ uurime üheskoos loomade erinevaid käitumisi ja kohastumusi erinevatel aastaaegadel. Loodusmuuseumisse tulevad külla Vanemuise teatri Kollased Kassid, kellega koos saab tunda rõõmu mängust ja mängimisest. Programm on mõeldud 5–10aastastele lastele. Broneerimisteave on leitav Tartu Ülikooli loodusmuuseumi kodulehel.

Tartu Ülikooli botaanikaaeda tulevad külla Vanemuise teatri Kollased Kassid, kes sukelduvad lastega taimede- ja teatrimaailma, kus on üheskoos tore avastada, lustida ja meisterdada. Lasteprogrammis „Ananass ja Kollane Kass“ uurime, kus kasvab ananass ja kas seda sööb ka teatrikass. Lapsed saavad botaanikaaias näha, millised taimed on banaan, kookospalm, suhkruroog, datlipalm, puuvillapõõsas, kardemon, ananass, vanill, kaneelipuu, apelsinipuu. Programm on mõeldud 5–10aastastele lastele. Broneerimisteave on leitav Tartu Ülikooli botaanikaaia kodulehel.

Lasteprogrammis osalemiseks on vajalik grupi eelnev registreerimine e-kirjaga loodusmuuseum@ut.ee või telefonil 737 6076. Botaanikaaia lasteprogrammis osalemiseks kontakteeruge botaanikaaia loodushariduse spetsialisti Margit Hirvega e-kirjaga margit.hirv@ut.ee või telefonil +372 5239736.

Tudengipaar botaanikaaias

Tartu Ülikooli muuseumite välinäitus Tallinnas Tammsaare pargis