Villu Soon

Loodusfestival: pargipäeva huvipäev „Põnevad loodusvaatlused“ toimub sel laupäeval, 12. juunil

Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub sel laupäeval, 12. juunil kell 12–18 Loodusfestivali pargipäevale, mille raames toimub ka huvipäev „Põnevad loodusvaatlused“.

Selle nädala jooksul, 7.–13. juuni, toimub Loodusfestival. Festival kutsub väärtustama linnalooduse kui elukeskkonna mitmekesisust, märkama loodust linnas ning edendama jätkusuutlikke tarbimis- ja käitumisharjumisi. Tänavu keskendub festival koostööle looduses – selleks on festivali programmi koondatud 70 erinevat sündmust üle Eesti.

Loodusfestivali pargipäeval toimuvad Vanemuise pargis looduse õppimine ja vaatlemine ning huvitegevus. Samal ajal on Tartu Vanemuise park üle-eestilise Loodusvaatluste maratoni vaatlusala ja infopunkt. Terve päeva jooksul toimuvad ekskursioonid, töötoad ekspertidega ja huvipäev „Põnevad loodusvaatlused“. Kohal on ka Vanemuise kassid, kes tutvustavad teatri tegemisi ja mängivad huvilistega teatri mänge. Külla tulevad ka muusikud-teadlased, kes kõnelevad ja laulavad inimese ja looduse suhetest. Kohapeal varustab külmade ja kuumade jookidega kohvik Mahekohv Ratastel.

Tartu Ülikooli loodusmuuseumit saab samal päeval külastada sooduspiletiga (tavapilet 4€ / (üli)õpilastele, pensionäridele 2€ / perepilet 10€). Muuseumis on avastamisrõõmu: saab rännata läbi Maa elus ja eluta looduse arenguloo, elavnurgas piiluda loomi ning vahetuvate näituste saalis uudistada uut näitust „Tolmeldamise võlu ja valu“. Õppeklasside galeriis tutvu näitusega „Kaks sajandit geoloogiaõpet Eestis“.

Pargipäeva programm:
12:00–12:45 Uurime vee- ja mullaselgrootuid, juhendab Külli Kalamees-Pani
12:00–13:00 Õpime tundma taimi, juhendab Margit Hirv
13:00–14:00 Samblikud – seente ja vetikate harmooniline kooselu ehk töötuba samblikest, juhendavad Polina Degtjarenko ja Kristiina Mark
13:00–14:00 Töötuba „Kuidas leida, määrata ja pildistada putukaid?“. Juhendab Villu Soon
12:00–16:00 Tule meisterdama ning enda teadmisi proovile panema! Tegevused sobivad tervele perele.
12:00–15:00 Vanemuise pargis liiguvad ringi Vanemuise teatri kollased kassid, kes tutvustavad Vanemuise tegevusi ning mängivad koos kõikide huvilistega teatri mänge
16:00–18:00 Erikülaline: Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv „Looduse ja inimese suhetest eesti pärimuses“ – rahvaluulekogude põhjal kõneldakse ja lauldakse inimese ja looduse suhetest, huigatakse ja häälitsetakse kevadõhtu meeleolus Vanemuise pargis. Esinevad Mall HiiemäeJanika OrasTaive SärgVäike Hellero ja teised.
22:00–00:00 Ööliblikate ja nahkhiirte vaatlused, juhendavad Mati Martin ja Veljo Runnel.

Pargipäev toimub sel laupäeval, 12. juunil kell 12–18 Vanemuise pargis. Osalemine tasuta! Oodatud on kõik huvilised – nii lapsed kui ka täiskasvanud.

Pargipäeval huvipäeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Looduse loor

Juunis avatakse Tartu Ülikooli botaanikaaias näitus „Looduse loor“

Elle-Mari Talivee

Märtsikuu loodusluuleõhtul esineb kirjandusuurija Elle-Mari Talivee