Autor:
Külli Kalamees-Pani

Osale kevadtaimede viktoriinil ja meisterdamise töötubades 30. aprillist kuni 14. maini

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed kutsub lahendama kevadtaimede viktoriini ja osalema virtuaalsetes meisterdamise töötubades. Taimeviktoriinist ja meisterdamise töötoast saab osa võtta alates 30. aprillist kuni 14. maini.

Kevadised soojad ilmad ja vihm paneb kasvama ja õitsema taimemaailma. Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed kutsub tärkavat loodust ja kevadtaimi märkama – lahenda viktoriini ning osale virtuaalsetes meisterdamise töötubades.

Viktoriinis on fotosid üsna erinevate elupaikade taimedest. Esindatud on näiteks niidu-, luha-, metsa- ja pargitaimed. Foto järgi taime määrates tasub tähelepanu pöörata kõikidele tunnustele: õite ja õisikute värv ja kuju, kroonlehtede kuju ja arv, samuti lehtede asetus, kuju ja värv. Samuti pööra tähelepanu viljadele ning kasvukoha omadustele. Ei tasu ära unustada, et taimede hulka kuuluvad nii õistaimed kui ka okaspuud, samblad ja sõnajalgtaimed. Määramisel tasub kasutada taimemäärajaid, taimi tutvustavaid raamatuid ja internetti. Kevadtataimede viktoriinil kasutatud fotod pildistas ja ülesanded koostas Külli Kalamees, meisterdamise töötoa videod valmistas ette ja monteeris Elen Kontkar.

Kevadtaimede viktoriini lahendamiseks klõpsa SIIAViktoriini saab lahendada 30. aprillist kuni 14. maini ning võib läbi teha mitu korda. Osalema on oodatud kõik huvilised, olenemata vanusest ja kogemusest. Hiljemalt mai lõpus loositakse kõikide viktoriinil osalenute vahel välja 10 auhinda. Auhindu loositakse kahes vanusegrupis: kuni 18-aastased ning täiskasvanud. Selleks et saaksime loosiauhinna võitjatega ühendust võtta, palume Teil jätta oma kontaktid (nimi, e-posti aadress ja vanus). Õiged vastused on pärast viktoriini kättesaadavad Tartu Ülikooli loodusmuuseumi kodulehel.

Meisterdamise töötubades saab valmistada soolataignast taime motiiviga medaljone, taimejuustega munapäid ning ise läbi viia katset, kus uuritakse taime kasvamist mõjutavaid tegureid. Videote lingid on kättesaadavad Tartu Ülikooli loodusmuuseumi Youtube kanalil.

Leia sündmus ka Facebookist!

Huvitegevusi toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Tudengipaar botaanikaaias

Tartu Ülikooli muuseumite välinäitus Tallinnas Tammsaare pargis

Lapsed mängivad seebimullidega

Näituse „Looduse loor“ seebimullide töötuba lastele toimub 10. juulil

Loodusvaatlejad vaatlemas

Loodusvaatluste maratonil tehti ööpäevaga üle 10 000 loodusvaatluse