TÜ botaanikaaia taimenimede eksperiment tõi 20 ettepanekut

13.–27. septembrini said kõik huvilised pakkuda nimesid Tartu Ülikooli botaanikaaia taimedele, millel pole veel eestikeelseid nimesidHuvitavaid nimeettepanekuid ootas 18 taimeliiki. Nimede kogumise eksperiment toimus Teadlaste Öö 2019 raames. 

Tartu Ülikooli botaanikaaed tänab kõiki, kes pakkusid taimedele toredaid nimetusi. “Vastuselehti täideti 20, aga mõned neist sisaldasid mitmeid ettepanekuid iga liigi kohta, eriti siis, kui vastajaks oli terve klassitäis õpilasi,” iseloomustas botaanik Kersti Tambets laekunud vastuseid.

“Nimepakkujate hulgas oli nii lasteaialapsi kui kirjandusteadlasi. Kõige suurem üksmeel valitses Hilleria latifolia nime osas: laialehine hilleeria oli kümmekonna pakkuja eelistus,” lisas Tambets.

Märksa mitmekesisemalt inspireeris inimesi Megaskepasma erythrochlamys, punaste õisikutega puu – temale pakuti paarkümmend erinevat nimetust. Samuti said suure hulga erinevaid liigiepiteete hiirelõksupuu ja armasõis. Lõpliku nimevaliku teeb Botaanika terminoloogia komisjon novembri kuus. Tartu Ülikooli botaanikaaia eksperiment on pühendatud eesti keele aastale.

#koostöö #kultuur #teadus
Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Loodusõhtu „Mis on ristimetsad ja milline on nende roll tänapäeva loodushoius?“

#koostöö #kultuur
Taskuhäälingu salvestamine stuudios

Taskuhääling „Rukkirääk“ alustas teist hooaega

#kultuur #teadus
Näitused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Võta osa näituse „Tolmeldamise võlu ja valu“ viimasest kuraatorituurist