Autor:
Sten-Ander Ojakallas

Botaanikaaias saab näha osavnokkade loomingut ja loodusmuuseumis toimub huvipäev

Järgmise nädala jooksul saab Tartu Ülikooli botaanikaaia õppeklassis näha osavnokkade pesaloomingut. Nädala lõpus ootame loodusmuuseumisse huvipäevale. 

Tartu Ülikooli botaanikaaia õppeklassis on väljas 13.–19. novembrini kastinäitus, kus saab vaadata ja võrrelda linnumaailma osavnokkade, kukkurtihase ja kangurlinnu pesaloomingut ning tutvuda nende linnuliikide käitumise iseärasustega. Näitust saab külastada botaanikaaia piletiga. 

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ootab huvilisi ja peresid 19. novembril kell 11–15.30 talve- ja muinasjutu teemalisele huvipäevale „Loomad muinasjuttudes“. Geoloogia töötoas uurime ehtekive, meisterdamise töötoas valmistame jõulukaarte ning lemmikloomade töötoas saab kell 11.30 ja 13.30 tutvuda madude, roheleeguani, geko, kilpkonnade, tarantli ja kaladega. Osalemine on muuseumipiletiga. Huvipäeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. 

Näituse ja huvipäevaga tähistame Eesti Vabariigi Presidendi Alar Karise ellu kutsutud uudishimu päeva 17. novembril, mille eesmärk on väärtustada uudishimu kui elukestva õppimise alust ning innustada tegevusi, mis inspireerivad igas vanuses inimesi silmaringi avardama ja uusi teadmisi ning oskusi omandama. Samuti tähistame Euroopa akadeemilise pärandi päeva 18. novembril, mida peetakse Euroopa ülikoolide arhiivides, raamatukogudes ja muuseumides leiduva akadeemilise pärandi väärtustamiseks. Euroopa akadeemilise pärandi päeva on algatanud Euroopa Akadeemilise Pärandi Võrgustik Universeum. Akadeemilise pärandi päeva puhul on laupäeval, 18. novembril sissepääs loodusmuuseumisse ja botaanikaaeda tasuta. 

Tarantel

Koolivaheaja looduspäev „Putukad ja ämblikud“

Mardikas

Huvipäev „Putukate ja ämblike kevad“

üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Aprillikuu loodusluuleõhtul esineb Sirel Heinloo