Autor:
Erakogu

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seente- ja samblikekogust leiti kaks Leedus seni avastamata liiki

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seente- ja samblikekogust leidis Leedu samblikeuurija Jurga Motiejūnaitė kaks Leedus seni avastamata parasiitseeneliiki.

 

Loodusteaduslikes kogudes hoitakse mitmesuguseid loodusest kogutud eksemplare, mis on aluseks bioloogilise mitmekesisuse kirjeldamisel. Neid eksemplare kasutatakse biogeograafilistes, looduskaitselistes ja taksonoomilistes uuringutes ning vahel tuleb ka ette, et võime leida kogudes talletatud eksemplaride hulgast liike, mille olemasolu uuritud piirkonnas on seni tõendamata.

 

Läti, Leedu ja Eesti teadlaste koostöö on olnud tihe ja ulatub aastakümnete taha. Kuigi Leedus ei olnud pikka aega ühtegi professionaalset samblikuteadlast, on samblikke Leedu loodusest kogunud Eesti ja Läti kolleegid. Need samblikud on nüüd tallel Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja Läti Ülikooli seente-samblike kogudes.


Eelmise aasta kevadel külastas Leedu samblikeuurija Jurga Motiejūnaitė Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seente- ja samblikekogu eesmärgiga vaadata üle kogus talletatud Leedu samblikud. Leedu samblikke on Tartu kogus märkimisväärne hulk – 341. Samblikuümbrikutest määrati 157 samblikku ja 12 samblikel parasiteerivat seent. Nende viimaste hulgas on kaks liiki – Endococcus nanellus ja Stigmidium lecidellae, mille olemasolu Leedus oli seni teadmata.

Turbasamblad raamat

Ilmunud on raamatu „Eesti turbasamblad“ teine täiendatud trükk

Viktoriinid lastele - Linnuviktoriin - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Algas registreerumine üle-eestilisele õpilaste linnuviktoriinile

Taimebioloogia

JÄRELVAADATAV: konverents „Kestlik teadus – milline on teadmiste loomise keskkonnajälg?“