Autor:
erakogu

Loodusharidus ja orienteerumine üheskoos: osale teadusorienteerumisel!

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed ning Tartu Ülikooli geograafia osakond kutsuvad kõiki teadushuvilisi täna kell 18–21 toimuvale orienteerumismängule. Teadusorienteerumine toimub Vanemuise 46 õppehoones ja Tartu Ülikooli botaanikaaias. Üritus on kõigile tasuta.

Orienteerumisrada koosneb erinevatest ülesannetest ja töötubadest, mis selgitavad osalejatele teadlaste tööd ning looduse hingeelu. Vastavalt oma soovile ja huvile võib lahendada kõik ülesanded või valida mõne üksiku. 

Huvilistel on võimalik tutvuda elusa Eestist leitud palvetajaritsikaga, näha haruldasi samblaliike, uurida ja küsida mineraalide kohta, piiluda loodusmuuseumi ja botaanikaaia teaduskogudesse. Orienteerumispunktides ootavad osalejaid Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia ning geograafia osakonna spetsialistid, kellelt võib küsida lihtsamaid või keerulisi teadusega seotud küsimusi.

Näiteks on võimalik ühes orienteerumispunktis teada saada, kui väikesed on Eesti kõige väiksemad putukad. Zooloogia teaduri Villu Soone juhendamisel saad kasutada seadmeid, mida kasutatakse putukate eksemplaride pildistamiseks. „Tegemist ei ole tavalise pildistamisega, vaid teeme ühest putukast kümneid pilte ning kombineerime need üheks, et üle saada kitsa teravussügavuse probleemist makropildistamisel,“ lisas Villu Soon.

Orienteerujatel on võimalik nii loodusmuuseumi kui botaanikaaia kassast küsida kaart, mille abil orienteerutakse Vanemuise 46 õppehoones, botaanikaaia kasvuhoones (Lai 38, Tartu) kui ka botaanilistes kogudes (Lai 40, Tartu).

Lisaks orienteerumisraja läbimisele saab uudistada muuseumi ja botaanikaaia näitusi. Loodusmuuseum ja botaanikaaed on ürituse kellaaegadel avatud tasuta. Üritus toimub Teadlaste öö raames.

Oodatud on kõik, kes tunnevad huvi loodusteaduste vastu – võta pere ja sõbrad kaasa ning avasta teaduslaboreid ja muuseumi ning botaanikaaia hingeelu!

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Näitus „Teadmata”

Kuraatorituuril juhitakse tähelepanu liikide väljasuremisele

nahkkilpkonn, Wilhelm Tell

Loodusõhtu „Haruldased külalised – nahkkilpkonn ja teised eksoodid“