Autor:
Karoliina Kagovere

Veebruarikuu loodusluuleõhtul tuleb kuuldele kirjaniku Hanneleele Kaldmaa looming

Loodusluuleõhtu on õdusas õhkkonnas kohtumine kunstnikuga. Õhtu esimeses pooles esitab Hanneleele Kaldmaa loodusluulet. Hiljem saavad julgemad jagada vabal laval omaloomingut. Luuleõhtul kostitame publikut tee ja küpsistega.  

Hanneleele Kaldmaa on kirjanik ja kunstnik. Oma senise loomingu eest on ta pälvinud kirjandusauhinna „Esimene samm” (2015) ja Värske Rõhu aastapreemia luule kategoorias (2016). Hanneleele esimene luulekogu „Oliver“ ilmus 2017. aastal ja oli Betti Alveri debüüdipreemia nominentide seas. Eelmisel sügisel ilmus tema teine raamat „Sinustki võib saada fossiil“, millest suur osa on kirjutatud just Tartu Ülikooli loodusteaduskonnas õppides ning räägib seentest ja kivististest, mälust ja müütidest.  

„Usun siiralt, et kõigel on väärtus inimesest sõltumata, ka elusolenditel, keda me palja silmaga ei näe või kellest me ei hooli. Mõtlen näiteks tihti seentest ja mitte kukeseentest ja riisikatest, kes on küll väga toredad, vaid igasugu nähtavatest ja nähtamatutest niidistikest, mis lihtsalt ajavad oma asja absoluutselt igal pool,“ mõtiskles Hanneleele Kaldmaa. 

Loodusluuleõhtu Hanneleele Kaldmaaga toimub 22. veebruaril kell 18 Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seminarialal. Osalemine piletiga 3€.   

Loodusluuleõhtu korraldamist toetab Eesti Kultuurkapital.   

üritus Tartus - Loodusloovusfestival

Linnupesade sari: Tartu linnakirjanik Maarja Pärtna ja ning duo Carlotta Põdra ja Veljo Runnel

Karud teatris

Ootame noori osalema linnalaagris „Karupoja suveseiklus“!

Mäng botaanikaaias

Botaanikaaias saab osaleda Loodusloovusfestivali otsimismängus