Autor:
Margot Sakson

Loodusfestivali programmis toimub neljanda Eesti taksonoomiapäeva konverents „Elurikkus meie aedades“

Neljas taksonoomiapäev on pühendatud Tartu Ülikooli botaanikaaia 220. aastapäevale ja keskendub aedade elurikkuse hoidmisele.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed ning NATARC konsortsium korraldavad 9. juunil kell 11–15 konverentsi „Elurikkus meie aedades“. Konverents on eesti keeles ja toimub Tartus Vanemuise tn 46 õppehoone ringauditooriumis. Osaleda on võimalik ka veebis.

Konverentsi peateema on inspireeritud elurikkusest meie aedades. Ettekanded keskenduvad aedade, parkide ja botaanikaaedade rollile liikide säilitamises ja levikus, nende elurikkuse analüüsimisele ning andmete haldamisele PlutoF infosüsteemis.

Konverentsil kõnelevad Veljo Runnel (Tartu Ülikool), Toomas Kukk (Eesti Maaülikool), Ebe-Kai Uibo (Tartu Ülikool), Meelis Pärtel (Tartu Ülikool), Tõnu Ploompuu (Tallinna Ülikool) ja Mari Sild (Tallinna Botaanikaaed).

11.00 avasõnad
 

11.10 Toomas Kukk (Eesti Maaülikool) „Eesti taimestiku omapära ja elurikkust vähendab aiandus“

11.40 Meelis Pärtel (Tartu Ülikool) „Pilguheit taimede taksonoomiale Eestis“

12.10 Ebe-Kai Uibo (Tartu Ülikool) „Tartu Ülikooli botaanikaaia Index Seminum’i loomine PlutoF’i abil“
 

12.30 kohvipaus
 

13.00 Veljo Runnel (Tartu Ülikool) „Eraaiad ja elurikkus“

13.30 Mari Sild (Tallinna Botaanikaaias) „Ilu- ja elurikkus Tallinna Botaanikaaias

14.00 Tõnu Ploompuu (Tallinna Ülikool) „Tallinna aedade taimestik: 25 aastat tagasi ja hinnang praegusele. Ja mida see tähendab?“

Konverentsil osalemine on tasuta, ent palume eelnevalt registreeruda hiljemalt 4. juuniks (k.a) kell 12Konverentsi järel on osalejad oodatud pidulikule vastuvõtule Tartu Ülikooli botaanikaaias.

 

Eesti neljanda taksonoomiapäeva konverents „Elurikkus meie aedades“ kuulub Loodusfestivali programmi. 7.–11. juunini toimuva Loodusfestivali peakorraldaja on Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed. Loodusfestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi. Loodusfestivali korraldamist toetavad Keskkonnainvesteeringute Keskus ja SA Tartu 2024.

   

Turbasamblad raamat

Ilmunud on raamatu „Eesti turbasamblad“ teine täiendatud trükk

Viktoriinid lastele - Linnuviktoriin - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Algas registreerumine üle-eestilisele õpilaste linnuviktoriinile

Taimebioloogia

JÄRELVAADATAV: konverents „Kestlik teadus – milline on teadmiste loomise keskkonnajälg?“