Sel suvel on Tallinnas Tammsaare pargis võimalik tutvuda kunstnik Heikki Leisi humoorikate fotolavastustega, mis annavad edasi Tartu Ülikooli lugu. Muhedad tekstid on loonud kirjanik Mart Kivastik.
3. maist kuni 10. juunini toimuval Tartu Ülikooli botaanikaaia näitusel „Hiiumaa imelised ülased“ saab tutvuda Hiiumaa loodusest leitud kollase ülase ja võsaülase vormidega, mille liigisisene mitmekesisus on arvatavasti maailmas ainulaadne.
Orhideenäitusel saab sel aastal vaadelda põnevaid orhideeliike otse Ecuadorist. Näituse osana toimub ka orhideekonkurss, millest on võimalik oma orhideega osa võtta. Näituse programm on sisustatud põnevate ürituste, töötubade ja ekskursioonidega.
1. veebruarist on Tartu Ülikooli botaanikaaia õppeklassis avatud ehtekunstnike Marita Lumi ja Kätrin Beljaevi näitus „Raskelt läbitav tihnik“. Väljapanek on avatud kuni 28. veebruarini.
Oskar Luts on elavalt kirjeldanud autobiograafilises mälestusteraamatus „Ladina köök“ oma õpinguid farmaatsia erialal Tartu Ülikoolis. Reedel, 8. detsembril avataval Tartu Ülikooli botaanikaaia samanimelisel näitusel saab teadmisi keskaja meditsiinist, apteegiärist ja kloostriaiandusest ning apteekide rollist minevikus ja praegu.
Loodusfestivali linnalooduse fotokonkursi „Metsik linn“ võitis sel aastal Ave Kruusel tööga „Liikluskorraldajad“. Laste ja noorte kategoorias valiti parimaks tööks Christina Veebeli foto „See märk on minu“.
Botaanikaaias avati 12. aprillil keraamikanäitus „Ex terra. Hortus luteus“, kus saab näha peamiselt puupõletuse meetodil valminud keraamilisi kunstiteoseid. Näitus jääb avatuks 31. maini.
Kaheteistkümnendat korda toimuv orhideenäitus Tartu Ülikooli botaanikaaias on pühendatud käpalistele. Näituse programm on sisustatud põnevate töötubade ja ekskursioonidega.
Fotonäitusel saab vaadata makro- ja lähivõtteid. Tegu on Viljandi Fotoringi liikmete loominguga – fotod on tehtud Eesti loodusest, ülesvõtteid on tehtud ka ülikooli botaanikaaias.
Näitusel on tulikaliste vahele pikitud ka mõned mittetulikalised ning külastajatel on võimalik need üles otsida ning vastused koos oma kontaktidega kirja panna, et loosimises osaleda.
Villu Soone fotonäitus „Mesilaste mitmekesine maailm“. Tänu suurele liigilisele mitmekesisusele ja erinevatele eluviisidele suudavad mesilased tolmeldada väga mitmesuguseid õistaimi.
Näitusel saab näha õppevahendeid nii Tartu Ülikooli botaanikainstituudi kui ka Tartu Riikliku Ülikooli taimesüstemaatika- ja geobotaanika kateedri päevilt.
Kunstnik-animalist Sándor Martin Sterni ja tema animalistikaringi õpilaste loomajoonistuste ja maalide näitus kaunistab botaanikaaia aeda, palmihoonet ja õppeklassi.
Orhideenäitusel „Võrgutavad orhideed“ saab tutvuda põnevate taimedega – näha saab nii kodude aknalaudadelt tuttavaid isendeid kui ka selliseid, mida pole varem nähtud.
25. septembrini on Tartu Ülikooli botaanikaaia näitusel näha erinevaid värvi lõngu, mis on esivanemate nippidest inspireerituna värvitud looduslike taimedega, ka seentega.
28. septembril avatakse Tartu Ülikooli botaanikaaias Teadlaste Öö raames ökoloogia ja maateaduste instituudi näitus „Botaanikud pole kuivikud ehk taimeteadus üle maade ja läbi aegade”.