Sel suvel on Tallinnas Tammsaare pargis võimalik tutvuda kunstnik Heikki Leisi humoorikate fotolavastustega, mis annavad edasi Tartu Ülikooli lugu. Muhedad tekstid on loonud kirjanik Mart Kivastik.
Näitus „Metsavaimud masinas“ ja uus veebiantoloogia „Eesti looduspärimus“ on Eesti Kirjandusmuuseumi ühtne ettevõtmine, mis kuulub kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Näitus on avatud 28. juunist 25. augustini 2024.
Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammi osaks oleval näitusel „Teadmata“ kutsutakse külastajaid mõtisklema keskkonnaseisundi halvenemise ja väljasuremisohus liikide üle.
Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna dekaan ning Tšehhi suursaadik Eestis avasid 6. detsembril loodusmuuseumi hoones näituse „Ekspeditsioon põhjapoolusele“. Tšehhi suursaatkonna korraldatud näitusel tutvustatakse fotokoopiatena Tšehhist pärit Arktika uurija ja polaarmaastike maalija Julius Payeri raamatuillustratsioone ja maale.
Tartu Ülikooli loodusmuuseumi näitus „Tolmeldamise võlu ja valu“ keskendub putuktolmeldajatele ja nende tähtsusele nii inimeste kui ka kogu planeedi heaks.
Näitusel „Muuseumi majad 1802–2022“ saad ülevaate loodusmuuseumi kollektsioonide erinevatest asukohtadest Tartu linnas läbi 220-aastase ajaloo ning muuseumi ekspositsioonidest.
Näitus pakub põnevat avastamist: välja on pandud ekspeditsioonidega seotud eesti teadlaste fotojäädvustused ja kirjapandud mälestused ning Tartu väljapaneku jaoks on näitust täiendatud.
Zooloogi ja selgroogsete loomade kogude kuraatori Andrei Miljutini joonistustest avati näitus „Imelised imetajad“, kus omavahel põimuvad kunst ja teadus. Tartu Ülikooli loodusmuuseumis jääb näitus avatuks 18. veebruarini.
Tartu Ülikooli loodusmuuseumi fuajees võimalik näha erinäitust „Need ei ole kivid, vaid mineraalid, Marie”. Näituse pealkiri vihjab tuntud lausele seriaalist „Breaking Bad”
Veljo Runneli isikunäitus „Rohelise viiskümmend varjundit“ pakub vaatajale nii rõõmu kui ka mõtlemisainet. Fotonäitusel olevad tööd ja tekstid peegeldavad tema suhet loodusega.
Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi geoloogia osakonnaga koostöös valminud näitus „GEO200: kaks sajandit geoloogiaõppe algusest Eestis“.
Näitus „MAAILM SELJAKOTIS. 100 aastat loodusteaduslikke ekspeditsioone“ on pühendatud rahvusülikooli 100. juubelile. Näitusel saad ülevaate Eesti loodusteaduse arengusuundadest saja aasta jooksul.
Näitus „Hirmus kallis maapõu“ räägib maapõues peituvate kivimite ja mineraalide vastuolulisusest – kuidas nad on inimesele kasulikud, aga võivad ka iinimese tervisele kahjulikult mõjuda.
Näitus tutvustab mitmete retkede lugusid, saab näha mineraalide ja kivimite kollektsiooni ning vaadata videoprogrammi Kamtšatka loodusest. Näitus on avatud 31. märtsini 2019.
Näitus „Kaugelt põhjast Vahemere äärde: Karl Ernst von Baer Itaalias 1845-1846” tutvustab unikaalset Baeri Vahemere ekspeditsiooni ja selle käigus avastatud uusi mereelustiku liike.
Näitus tutvustab metssiga ja tema igapäevast elu. Aastaajale vastavalt tegutseb metsanotsu Tartus talvistes oludes. Uudistamist ja tegutsemist jagub igas vanuses külastajatele.
Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ning Eesti teatri- ja muusikamuuseumi koostöös valminud näitus tutvustab looduse ja muusika omavahelisi seoseid, sarnasusi ja erinevusi.
Näitus „Loodusteaduste hoone 100“ valmis, kui tähistati 100. aastat ülikooli loodusmuuseumi hoone valmimisest: loodusteaduste templid, katedraalid, paleed.